افزایش صادرات کود شیمیایی اوره از ایران به برزیل

برزیل با اشاره به گسترش تولید کشاورزی در این کشور و نیاز بیشتر به انواع کود شیمیایی وارداتی به رایزنی‌های خود برای افزایش واردات از ایران ادامه می دهد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از تسنیم، مجمع جهانی کشت و صنعت با حضور رئیس جمهور برزیل، وزیر کشاورزی، وزیر اقتصاد و مسئولین بخش های مختلف کشاورزی برزیلی و خارجی در شهر سان پائولو آغاز بکار نمود.

در این مجمع که هر دو سال یکبار برگزار می شود طیف وسیعی از موضوعات مهم مربوط به کشاورزی و صنایع مرتبط با کشاورزی مورد بحث و تبادل نظر قرار می گیرد.

از طرف جمهوری اسلامی ایران، حسین قریبی، سفیر ج.ا.ا در برزیل و سید فخرالدین عامریان، رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران در این همایش بزرگ کشاورزی شرکت داشتند.

در مراسم افتتاحیه بولسونارو رییس جمهور کشور برزیل با اشاره به گسترش تولید کشاورزی برزیل و نیاز بیشتر به انواع کود شیمیایی وارداتی به رایزنی های خود با پوتین، رییس جمهور روسیه برای واردات سی کشتی کود شیمیایی اوره به برزیل اشاره کرد.

لازم بذکر است که تولید غلات، حبوبات و برنج برزیل امسال به 300 میلیون تن می رسد که برای این میزان فعالیت کشاورزی به بیش از چهل میلیون تن کود شیمیایی نیاز دارد.

در سالهای اخیر ایران یکی از صادرکنندگان کود اوره به برزیل بوده است و بخشی از فعالیت اتاق مشترک بازرگانی دو کشور در حوزه صادرات اوره است.

در حاشیه این مجمع سفیر ج.ا.ا و رییس اتاق مشترک ایران برزیل درجلسه ای که با وزیر کشاورزی برزیل داشتند در مورد صادرات اوره و دیگر مواد پتروشیمی به کشور برزیل و همچنین واردات نهاده های دامی با کیفیت و قیمت مناسب به ایران بحث و تبادل نظر نمودند.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2846