رییسی: حضور رژیم صهیونیستی در هر محیطی تضعیف کننده امنیت آنجاست

به گفته سید ابراهیم رییسی حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه تنش‌ زا بوده و به هیچ وجه به نفع امنیت منطقه نیست و امنیت در منطقه صرفا با همکاری کشورهای منطقه و همسایگان خزر محقق می‌شود.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست ج.ا.ا، سید ابراهیم رییسی رییس جمهور ایران بعد از ظهر روز چهارشنبه، ۸ تیر، در ادامه برنامه‌های سفر به ترکمنستان، در دیدار الهام علی‌ اف رییس جمهور آذربایجان، یکی از مهمترین مزایای برگزاری اجلاس‌های منطقه‌ای را دیدار و گفتگوی مقامات کشورهای همسایه و ایجاد زمینه تفاهم بیشتر میان آنان دانست.

رییسی با اشاره به اینکه ظرفیت‌های موجود در دو کشور بسیار بیش از سطح فعلی روابط فی‌مابین است، گفت: «باید با بهره‌ گیری بهینه از این ظرفیت‌ها همکاری‌های دو کشور در عرصه‌های سیاسی،‌ اقتصادی، فرهنگی و تجاری را گسترش داد».

رییس جمهور ایران با اشاره به سوابق روابط دو کشور افزود: «جمهوری اسلامی ایران ثابت کرده که دوست روزهای سخت همسایگان است و هیچگاه در سختی‌ها دوستان خود را تنها نمی‌گذارد».

وی در ادامه به توانمندی‌های سطح بالای ایران در زمینه خدمات فنی و مهندسی از جمله در عرصه انرژی و عمران اشاره کرد و اظهار داشت: «توانمندی‌های فنی و خدماتی و نیز ظرفیت‌های ژئوپلتیک و لجستیکی ایران از جمله در عرصه ترانزیت و حمل و نقل، زمینه‌های مناسبی برای گسترش همکاری‌های دو کشور و نیز توسعه تعاملات کشورهای ساحلی خزر هستند».

او در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه حضور رژیم اشغالگر قدس در منطقه تنش‌ زا بوده و به هیچ وجه به نفع امنیت منطقه نیست، تصریح کرد: «امنیت در منطقه صرفا با همکاری کشورهای منطقه و همسایگان خزر محقق می‌شود».

الهام علی‌ اف رییس جمهور آذربایجان نیز در این دیدار با بیان اینکه پس از دیدار قبلی وی با رییس جمهور ایران در حاشیه اجلاس اکو در عشق‌ آباد، ارتقای روابط دو جانبه تسریع شده است، خاطر نشان کرد: «امیدوارم دیدار امروز ما نیز موجب تقویت روند گسترش روابط و ارتقای سطح همکاری‌های دو کشور شود».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 


رییسی: حضور رژیم صهیونیستی در هر محیطی تضعیف کننده امنیت آنجاست | دانلود

شناسه: 2692