آمادگی ایران برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری با اند‌ونزی

معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، آمادگی ایران را برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری با اندونزی و به کارگیری مکانیسم تهاتر برای گسترش روابط تجاری بین دو کشور اعلام کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از سایت وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، رحمت گوبل نایب رئیس مجلس نمایندگان مردم اندونزی روز شنبه، ۱۷ اردیبهشت با مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

رحمت گوبل نایب رئیس مجلس نمایندگان مردم اندونزی در امور صنعت و توسعه در دیدار با معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه، هدف از سفرش به تهران را پیگیری توافقات و تفاهمات میان مقامات‌ دو کشور بیان کرده و بر ارتقای روابط میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اندونزی به عنوان دو کشور مهم در دو نقطه استراتژیک تاکید کرد.

نایب رئیس مجلس نمایندگان مردم اندونزی همچنین با اشاره به توانمندی‌های علمی و فناوری و منابع ایران، آمادگی پارلمان اندونزی را برای توسعه همکاری با ایران بخصوص در زمینه‌های اقتصادی و تجاری اعلام کرد.

مهدی صفری معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز ضمن اشاره به روابط دوستانه دو کشور ایران و اندونزی به بیان ظرفیت‌ها و توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران در حوزه نانو فناوری، بایوتکنولوژی، ترانزیت، شبکه ریلی، منابع معدنی و انرژی پرداخته و خواهان تمرکز بر ارتقای روابط در حوزه‌های مورد اشاره گردید.

صفری در ادامه با تاکید بر امکان افزایش حجم روابط تجاری میان دو کشور و معرفی بندر چابهار به عنوان یک نقطه ترانزیتی مهم و امن برای کالاهای صادراتی اندونزی و امکان صدور آن به کشورهای منطقه از جمله آسیای میانه و قفقاز، آمادگی ایران برای استفاده از ارزهای ملی در مبادلات تجاری و بکارگیری مکانیزم تهاتر را برای گسترش هر چه بیشتر روابط تجاری میان دو کشور اعلام کرد.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام


 

شناسه: 2529