امیر قطر به تهران سفر می‌کند

در سفر امیر قطر به تهران قرار است توافقات صورت گرفته سیاسی و اقتصادی بین دو کشور که در سفر قبلی سید ابراهیم رییسی به تصویب رسیده بود، پیگیری شود.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، به دنبال اعلام سیاست جدید و توجه ویژه به همسایگان در حوزه سیاست خارجی، میزان و سطح رایزنی‌های ایران و کشورهای منطقه افزایش چشمگیری داشته به نحوی که چند هفته پس از سفر موفق رئیس جمهور ایران به کشور قطر، حالا امیر قطر در راس هیات بلند پایه سیاسی و اقتصادی قرار است به ایران سفر کند.

این چندمین سفر مقامات کشورهای منطقه به ایران در مدت کوتاه استقرار دولت جدید به شمار می‌رود. در این سفر قرار است توافقات صورت گرفته سیاسی و اقتصادی بین دو کشور که در سفر سید ابراهیم رییسی به قطر صورت گرفته بود پیگیری شود.

تهران و دوحه همچنین در برخی حوزه های مربوط به میزبانی جام جهانی 2022 توافقنامه همکاری امضا کرده اند.

علاوه بر پیگیری توافقات صورت گرفته، گفته می‌شود قرار است در این سفر پیرامون راهکارهای وصول طلب‌های ایران مذاکراتی صورت گیرد. پیش از این نیز برخی روسای کشورهای منطقه با همین موضوع با مقامات ایران گفتگو کرده بودند. ایرنا در اواخر فروردین از سفر یک مقام منطقه ای به تهران برای بررسی ساز و کار اجرایی آزادسازی منابع مسدودی ایران در چارچوب توافقی خبر داده بود.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2524