رستم قاسمی: گشایش‌ های سرزمینی در جمهوری آذربایجان فرصت مناسبی را برای همکاری‌ های منطقه‌ ای ایجاد کرده است

رستم قاسمی در دیدار با الهام علی اف پیوستگی فرهنگی ملت‌ های دو کشور را همیشه موجب رشد و توسعه روابط دوستانه و برادرانه دانست.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک دو کشور که به جمهوری آذربایجان سفر کرده است، پیش از ظهر روز جمعه، ۲۰ اسفند با الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان دیدار و گفتگو کرد.

الهام علی اف رئیس جمهور آذربایجان در دیدار با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی ایران با اظهار خرسندی از توسعه‌ ی همکاری‌ های دو کشور گفت: «گشایش‌ های سرزمینی در جمهوری آذربایجان فرصت مناسبی را برای همکاری‌ های منطقه‌ ای ایجاد کرده است».

وی با خرسندی از همکاری‌ های حمل و نقلی دو کشور گفت: «امضای تفاهم نامه ایجاد ارتباط جاده‌ ای بین نخجوان و مناطق غربی جمهوری آذربایجان از مسیر خاک ایران را جلوه‌ ای از روابط دوستانه ارزیابی می‌کنیم و اطمینان داریم این گذرگاه جدید گشایش‌ های جدیدی در زمینه‌ های اقتصادی، حمل و نقل و انرژی ایجاد کند».

او افزود: «مطمئن هستیم این مسیر گذرگاه بین المللی مهمی برای منطقه خواهد بود».

رئیس جمهور آذربایجان با تاکید بر حضور شرکت‌ های ایرانی در بازسازی مناطق آزاد شده‌ ی جمهوری آذربایجان گفت: «از آغاز فعالیت شرکت‌ های کشور دوست، ایران، در امر بازسازی مناطق آزاد شده‌ ی کشورمان خرسندیم».

در این جلسه همچنین رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و رئیس ایرانی کمیسیون مشترک همکاری‌ های اقتصادی ایران و جمهوری آذربایجان با ابلاغ سلام سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران به الهام علی اف گفت: «پیوستگی فرهنگی ملت‌ های دو کشور همیشه موجب رشد و توسعه روابط دوستانه و برادرانه شده است».

وی با اشاره به همکاری‌ های اقتصادی دو کشور ابراز امیدواری کرد با انعقاد تفاهم نامه‌ های جدید دو کشور و اتمام طرح‌ های در دست اجرا شاهد افزایش حجم تبادلات تجاری دو کشور باشیم.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 


رستم قاسمی: گشایش‌ های سرزمینی در جمهوری آذربایجان فرصت مناسبی را برای همکاری‌ های منطقه‌ ای ایجاد کرده است | دانلود

شناسه: 2401