نائب رئیس مجلس ملی پاکستان: پارلمان از تقویت روابط با ایران حمایت می‌کند

نائب رئیس مجلس ملی پاکستان با تاکید بر اهمیت روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران به ویژه نگاه دولت اسلام‌ آباد به تحکیم مناسبات دو جانبه تجاری و اقتصادی، گفت که پارلمان پاکستان از تمامی ابتکارات در جهت تقویت روابط با کشور برادر و همسایه جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، قاسم خان سوری نائب رئیس مجلس ملی پاکستان، در آستانه سفر رسمی خود به جمهوری اسلامی ایران روز جمعه، ۲۹ بهمن، در اسلام‌ آباد پذیرای سید محمد علی حسینی سفیر ایران در پاکستان بود.

طرفین در این دیدار آخرین تحولات مرتبط با روابط ایران و پاکستان، توسعه تجارت در مرز های مشترک از جمله پیشبرد طرح بازارچه‌ های مرزی، همکاری‌ های پارلمانی، جهان اسلام، منطقه از جمله تحولات افغانستان را مورد بررسی قرار دادند.

نایب رئیس مجلس پاکستان که عضو ارشد حزب تحریک انصاف به عنوان حزب حاکم این کشور و متعلق به ایالت بلوچستان به عنوان استان همجوار مرزی با استان سیستان و بلوچستان ایران است، اظهار داشت‌ که‌ وی نگاه رو به جلو به سفر آتی خود به تهران و دیدار با مقام‌ های ایران دارد.

وی با اعلام تعهد دولت و پارلمان پاکستان برای حمایت از گسترش بیش از پیش روابط دو جانبه با ایران از جمله مناسبات تجاری و مراودات مرزی، افزود: «پارلمان پاکستان از تمامی ابتکارات در جهت تقویت روابط با کشور برادر و همسایه جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌کند».

قاسم خان سوری با قدردانی از حمایت‌ های ایران از پاکستان، گفت: «تبادل هیات‌ های بلند پایه میان دو کشور به ویژه رفت و آمد مقامات مجلس گامی موثر برای تقویت روابط برادرانه و کمک به رفع موانع در مسیر همکاری‌ های مختلف خواهد بود».

سفیر ایران در پاکستان نیز با یادآوری سفر های متعدد مقامات ایران به اسلام‌ آباد از جمله بازدید رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی ایران و پاکستان در مجلس شورای اسلامی اواسط مهر ماه امسال به اسلام‌ آباد و همچنین سفر هفته گذشته وزیر کشور ایران به پاکستان گفت: «مجالس دو کشور ظرفیت موثری برای کمک به توسعه همکاری‌ های فی مابین ارزیابی می‌شود».

حسینی با ابراز خرسندی از سفر آتی نائب رئیس مجلس ملی پاکستان به ‌ایران، حضور قاسم خان سوری در پارلمان و جامعه سیاسی پاکستان را در تقویت روابط دو جانبه در همه زمینه‌ ها مهم دانست.

وی بر لزوم گسترش تعاملات پارلمانی، تبادل هیات‌ ها میان مجالس دو کشور و نقش آفرینی گروه‌ های دوستی در نزدیک کردن همکاری‌ ها و مواضع دولت‌ های ایران و پاکستان تاکید کرد.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام


 

شناسه: 2268