معاون وزیر امور خارجه ایران: در این دور از گفتگو های وین، تمرکز و اولویت اصلی بر موضوع لغو تحریم‌ ها خواهد بود 

به گفته علی باقری کنی با اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم های غیر قانونی و ظالمانه وارد گفتگو ها شده‌ایم.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، علی باقری کنی مذاکره کننده ارشد ایران در آستانه دور جدید مذاکرات وین، یکشنبه شب، ۷ آذر، پس از دیدار با روسای هیات‌ های چین و روسیه و انریکه مورا معاون دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا که ریاست کمیسیون مشترک برجام را برعهده دارد گفت: «با اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم های غیرقانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگو ها شده‌ایم».

وی گفت: «قبل از آغاز دور جدید گفتگو ها رایزنی‌ هایی با برخی از طرف‌ های شرکت کننده در مذاکرات داشتیم. روز گذشته و امروز هیات های کارشناسی ایران با هیات‌ های کارشناسی روسیه و چین جلسات مفیدی را داشتند. امروز هم سفرای روسیه و چین که روسای هیات‌ های روسیه و چین در گفتگو های چهار به علاوه یک با ایران هستند دیداری را با من در محل نمایندگی جمهوری اسلامی ایران نزد سازمان های بین‌المللی مستقر در وین داشتند».

باقری افزود: «در این جلسات، بحث‌ های مختلف و مفیدی را با دو طرف روسی و چین برای آمادگی آغاز گفتگو های ایران و چهار به‌ علاوه یک در دور جدید گفتگو ها که هشتم اذر در وین آغاز خواهد شد داشتیم».

وی تصریح کرد: «جمهوری اسلامی ایران با یک اراده جدی و تدارک قوی برای لغو تحریم‌ های غیر قانونی و ظالمانه وارد گفت‌وگو ها شده است. ترکیب هیات جمهوری اسلامی ایران نشان دهنده این عزم و جدیت جمهوری اسلامی ایران برای برداشتن گام‌ های جدی در زمینه لغو تحریمهای غیر قانونی و ظالمانه آمریکایی ها علیه ملت ایران دارد».

معاون سیاسی وزیر امور خارجه ابراز امیدواری کرد که این گفت‌وگو ها به طور موثر برای تامین هدف جمهوری اسلامی ایران در زمینه لغو این تحریم‌ ها نقش داشته باشد.

باقری در خصوص مدت زمان دور جدید مذاکرات وین بیان داشت: «در این دور از گفت‌وگو ها تمرکز و اولویت اصلی بر موضوع لغو تحریم‌ ها خواهد بود و قاعدتا دوره زمانی برای این دور از گفت‌وگو ها را نمی‌شود پیش‌بیینی کرد».

او با این حال افزود: «در جلسه روز دوشنبه، چشم انداز آتی این دور از گفت‌وگو ها مورد بحث هیات‌ های مختلف قرار خواهد گرفت و به احتمال قوی چهار چوب و دوره زمانی این دوره از گفت‌وگو ها مشخص خواهد شد».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 1803