ارزش صادارت پتروشیمی خراسان شمالی بیش از ۲.۵ برابر افزایش یافت 

به گفته رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی نیمه نخست امسال میزان صادرات پتروشیمی خراسان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر ارزش بیش از ۲.۵ برابر و از نظر وزنی نیز حدود ۴۰ درصد افزایش داشت.
به گزارش وستی پرس، 

حسین حاج بگلو رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی، روز یکشنبه، 25 مهر، به خبرنگار ایرنا گفت: «نیمه نخست امسال میزان صادرات پتروشیمی خراسان نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر ارزش بیش از ۲.۵ برابر و از نظر وزنی نیز حدود ۴۰ درصد افزایش داشت».

وی اظهار داشت: «امسال ۸۰.۶ درصد از ارزش صادرات استان مربوط به پتروشیمی بوده و در این مدت ١٤٨ هزار تن محصول پتروشیمی خراسان به ارزش ۵۸.۳ میلیون دلار صادر شده است».

او تصریح کرد: «نیمه نخست امسال ۱۴۲.۷ هزار تن اوره تولیدی پتروشیمی خراسان به ارزش ۴۷.۵ میلیون دلار صادر شده است که بیشترین سهم را در میان محصولات پتروشیمی دارد، همچنین در این مدت آمونیاک به ارزش ١٨ میلیون دلار و ملامین به ارزش بیش از ۶ میلیون دلار صادر شده است».

حاج بگلو با بیان اینکه در نیمه نخست امسال ۱۸.۳ درصد از صادرات کالای استان مربوط به کالا های بخش صنعت است گفت: «در این مدت ۶۵.۷ هزار تن کالای بخش صنعت به ارزش ۱۳.۳ میلیون دلار صادر شده است».

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی افزود: «میزان صادرات کالا های صنعتی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ١١٨ درصد و از نظر وزنی ٢٨٨ درصد افزایش داشته است».

وی خاطر نشان کرد: «امسال محصولات فولادی به ارزش ۶.۵ میلیون دلار و وزن ۱۰.۹ هزار تن، شمش آلومینیوم به ارزش ۴.۲ میلیون دلار و وزن ٢ هزار تن، سیمان به ارزش ۱.۱ میلیون دلار و وزن ۵۰.۶ هزار تن از استان صادر شده است».

حاج بگلو درباره صادرات بخش کشاورزی و صنایع غذایی گفت: «امسال ۱.۵ هزار تن محصولات کشاورزی و صنایع غذایی به ارزش ۸۰۰ هزار دلار از استان صادر شده است این رقم ۱.۱ درصد از کل صادرات را به خودش اختصاص داده است».

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی تصریح کرد: «میزان صادرات محصولات کشاورزی و مواد غذایی استان در ۶ ماهه امسال نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته از نظر ارزشی ٨٤ درصد و از نظر وزنی ۸۶ درصد کاهش داشته است».

بر اساس این گزارش نیمه نخست امسال ۲۱۵.۲ هزار تن کالا به ارزش ۷۲.۴ میلیون دلار از استان صادر شده است.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 


ارزش صادارت پتروشیمی خراسان شمالی بیش از ۲.۵ برابر افزایش یافت | دانلود

شناسه: 1687