قالیباف: مهم ترین موضوع این سفر پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی برای پوتین بود

رئیس مجلس شورای اسلامی از برگزاری سومین نشست کمیسیون عالی مشترک پارلمان های ایران و روسیه در سال آینده در تهران خبرداد و با اشاره به روابط اقتصادی دو کشور گفت: تحکیم روابط تهران و مسکو باید با ساختارهای جدید و تقویت ساختارهای گذشته در حوزه مسائل اقتصادی، فرهنگی، فنی، انرژی، صنعتی، گردشگری، اقتصادی، کشاورزی، علمی و دانشگاهی انجام شود.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از خبرنگار اعزامی خبرگزاری خانه ملت، محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران ظهر امروز، 20 بهمن، با ویچسلاو والودین، رئیس دومای روسیه دیدار و گفتگو کرد. در پایان نشست دو طرف در جمع خبرنگاران حضور یافتند.

قالیباف با بیان اینکه روسیه اولین مقصد سفر خارجی وی به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی است، گفت: «مهم ترین موضوع در این سفر پیام رهبر معظم انقلاب اسلامی برای آقای پوتین رئیس جمهور روسیه بود که در این پیام بر استحکام، راهبردی و مستمر بودن روابط ایران و روسیه تاکید شده است و هیچ تغییر سیاسی در دنیا و نگاه های یکجانبه گرایانه هم تاثیری بر این رابطه نخواهد داشت».

وی با بیان اینکه در نشست با همتای روسی درباره مسائل دوجانبه، منطقه، جهان و مباحث مشترک بحث و بررسی انجام شد، افزود: «قالب های فراوان و مشترکی وجود دارد که باید با ساختارهای جدید و تقویت ساختارهای گذشته در حوزه مسائل اقتصادی، فرهنگی، فنی، انرژی، صنعتی، گردشگری، اقتصادی، کشاورزی، علمی و دانشگاهی پیش برود».

قالیباف با بیان این که ایران و روسیه مشترکات فراوانی درباره مسائل منطقه‌ای و صلح در منطقه دارند که این موضوع لازمه اتخاذ تصمیمات و ساختارهای جدید است، گفت: «تهران و مسکو همچنین در موضوع امنیت و صلح منطقه ای و جهانی و مبارزه با تحریم های ظالمانه علیه دو کشور مسائل و موضوعات مشترک دارند».

وی تصریح کرد: «در نشست امروز هماهنگ و توافق شد که در فصل بهار سومین کمیسیون عالی مشترک پارلمان های ایران و روسیه در کنار نمایشگاه اقتصادی و تجاری میان تجار ایران و روسیه در تهران برگزار شود و ما میزبان رئیس مجلس دومای روسیه خواهیم بود».

قالیباف در پایان تاکید کرد: «امیدواریم این سفر آغاز تحول جدیدی در بحث های سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی میان دو کشور باشد و ما شاهد شکل گیری سرمایه گذاری ها بین دو کشور باشیم».

 

کانال ما را در تلگرام دنبال کنید.

پیج ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

شناسه: 162