پوتین نامزدهای برخی وزرا و روئسای برخی سرویسهای فدرال را به شورای فدراسیون روسیه ارائه داد

پشنهاد برخی از وزرای کلیدی و روئسای سرویس‌های فدرال امنیتی و انتظامی در روسیه بر عهده رئیس جمهور این کشور می باشد. پوتین پس از انتصاب میشوستین به سمت نخست وزیری این کشور کاندیداهای برخی از وزارت خانه ها را نیز معرفی کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از خبرگزاری ریانووستی، به گزارش کانال تلگرامی شورای فدراسیون، ولادیمیر پوتین پیشنهاد انتصاب آندری بلااوسوف BELOUSOV به سمت وزیر دفاع را داد.

در بیانیه‌ی شورای فدراسیون (سنا) روسیه آمده است: "شورای فدراسیون نامزدهای پیشنهادی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه را برای سمت‌های روئسای تعدادی از وزارتخانه‌ها و ادارات فدرال دریافت کرد" - در این بیانیه آمده است.

رئیس جمهور نیز روز یکشنبه 23 اردیبهشت، به نوبه خود سرگئی شویگو را که سمت وزیر دفاع را برعهده داشت، به عنوان دبیر شورای امنیت فدراسیون روسیه منصوب کرد. پوتین همان روز طی فرمانی نیکولای پاتروشف را از این سمت برکنار کرد.

همانطور که دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد، نامزدی بلااوسوف برای پست وزیر دفاع به این دلیل است که این وزارتخانه باید برای پذیرش ایده های نوآوری و پیشرفته و ایجاد شرایط برای رقابت اقتصادی کاملا باز و آماده باشد.

وی تاکید کرد: "تناسب اقتصاد بلوک قدرت (بخش نظامی-انتظامی) دولت با اقتصاد کشور بسیار مهم است".

پسکوف همچنین تصریح کرد که سرگئی شویگو به عنوان دبیر شورای امنیت به طور همزمان معاون رئیس جمهور در کمیسیون صنایع نظامی روسیه خواهد بود. علاوه بر این، شایگو مسئول سرویس فدرال همکاری های فنی-نظامی نیز خواهد بود. به گفته سخنگوی پوتین، شویگو به کار خود در حوزه ای که از داخل آن می شناسد، ادامه خواهد داد. همچنین کرملین قرار است موقعیت و سمت جدید پاتروشف را بعداً اعلام کند.

علاوه بر این، پسکوف گفت که رئیس ستاد کل نیروهای مسلح والری گراسیموف به کار خود در این سمت ادامه خواهد داد.

فهرست کامل نامزدهای ارائه شده توسط رئیس جمهور به شورای فدراسیون به شرح زیر است:

وزیر کشور  - ولادیمیر کالاکولتسف؛

وزیر پدافند غیر عامل، موقعیت های اضطراری و امداد در بلایای طبیعی - الکساندر کورنکوف؛

وزیر امور خارجه - سرگئی لاوروف؛

وزیر دادگستری - کنستانتین چویچنکو؛

مدیر سرویس اطلاعات برون مرزی - سرگئی ناریشکین؛

مدیر سرویس امنیت فدرال - الکساندر بورتنیکوف؛

مدیر سرویس فدرال نیروهای گارد ملی - ویکتور زولوتوف؛

مدیر سرویس حفاظت فدرال - دمیتری کوچنف؛

رئیس اداره کل برنامه های ویژه رئیس جمهور - الکساندر لینتس؛

رئیس سازمان حسابرسی - بوریس کووالچوک.

همانطور که مشخص شد، اعضای شورای فدراسیون روسیه قرار است در جلسات روزهای دوشنبه و سه شنبه 23 و 24 اردیبهشت صلاحیت کاندیداهای پیشنهادی رئیس جمهور برای انتصاب به سمت های پیشنهادی بررسی و تصمیم گیری کنند.

ولادیمیر پوتین روز 11 اردیبهشت میخائیل میشوستین را به عنوان رئیس دولت (نخست وزیر) روسه منصوب کرد. نخست وزیر قبلاً پیشنهادهایی را در مورد ساختار نهادهای اجرایی فدرال به رئیس جمهور ارائه کرده است و رئیس جمهور فرمان مربوطه را روز شنبه امضا کرد.

علاوه بر این، نخست وزیر نامزدهای معاونت رئیس هیئت دولت  و تعدادی از وزرا را به دومای دولتی تسلیم کرد. روز یکشنبه کمیته های مجلس دوما آن را تایید کردند. اکنون نمایندگان مجلس برای جلساتی که در روزهای دوشنبه و سه شنبه برگزار می شود، آماده هستند. آنها موافقت معاونان نخست وزیر و تعدادی از وزرا را بررسی خواهند کرد. پیش نویس لوایح مربوطه به دومای دولتی ارسال شد.

شناسه: 4277