بندر چمخاله وارد مرحله دوم و تعیین سرمایه گذار شد

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه بندر چمخاله وارد مرحله دوم و انتخاب سرمایه گذار شد، گفت: مرحله اول احداث بندر چمخاله شامل ایجاد جاده و پل دسترسی و حوضچه آرامش به پایان رسیده و اکنون درحال برنامه ریزی برای اجرای مرحله دوم که جذب سرمایه گذار است می باشیم.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان، حسین یونسی روز شنبه در گفتگویی، اظهار کرد: جلسه ای با حضور نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس، مشاوران و متقاضیان سرمایه گذاری برگزار و طرح پیشنهادی برای سرمایه گذاران شرح داده شد.

وی با بیان اینکه  توانمندی این سرمایه گذاران مورد ارزیابی قرار خواهند گرفت تا تمکن مالی آنها سنجیده شود، ادامه داد: علاوه بر حوضچه آرامش ایجاد شده، در خشکی نیز بیش از  ۲۰ هکتار زمین در اختیار سرمایه گذار برای ایجاد یک مجتمع رفاهی قرار خواهد گرفت.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با بیان اینکه این اداره کل زیر ساخت لازم را در این بندر فراهم کرده است، گفت: پیش نویس طرح قابل اجرا، آماده شده و این طرح شامل احداث اسکله های تفریحی، جت اسکلی، قایق ها و شناورهای تفریحی در دریا، احداث هتل، رستوران، مجتمع گردشگری، فضای سبز، استخر و پارک آبی در خشکی است که کلیات آن پس از مشخص شدن سرمایه گذار طرح، قابل تغییر خواهد بود.

وی با اشاره به پروژه های سرمایه گذاری در مجتمع بندری انزلی، عنوان داشت: مراحل احداث مخازن ۴۰ هزار تنی روغن خوراکی در حال انجام است و پروژه بعدی که تا ماه آینده قرار داد آن به امضا خواهد رسید،  پروژه کشتی سازی است.

یونسی از احداث سیلوی تمام مکانیزه غلات در مجتمع بندری انزلی خبر داد و افزود: تفاهم نامه این پروژه منعقد شده و پیمانکار در حال تهیه طرح توجیهی پروژه مذکور است.

وی تاکید کرد: مصوبه بازنگری قرار داد بندر آستارا نیز از هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی اخذ شده و درحال کارشناسی و بازنگری قرار داد هستیم تا برای سرمایه گذار بخش خصوصی صرفه اقتصادی داشته باشد.

شناسه: 4267