تاکید بلاول بوتور زرداری بر توسعه روابط تاریخی و دوستانه ایران و پاکستان در حوزه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی

در تماس امیرعبداللهیان و بلاول بوتور زرداری، وزیر امور خارجه پاکستان ضمن اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ایران و پاکستان در عرصه‌های مختلف، بر ضرورت توسعه این همکاری‌ها در حوزه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از سایت وزارت امور خارجه ج.ا.ا، روز چهارشنبه، 25 آبان، در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ج.ا.ا و بلاول بوتور زرداری وزیر امور خارجه پاکستان، آخرین تحولات و مناسبات دوجانبه و بین المللی مورد رایزنی قرار گرفت.

امیرعبداللهیان از موضع پاکستان در محکومیت اقدام تروریستی داعش در حرم حضرت شاهچراغ (ع) شیراز تشکر کرد و ضمن ابراز تاسف و همدردی دوباره در خصوص حادثه سیل اخیر در پاکستان، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران در حمایت از دولت و ملت شریف پاکستان در راستای کاهش رنج آنها تاکید کرد.

وزیر امور خارجه ج.ا.ا در ادامه ضمن اظهار خرسندی از روابط دو جانبه رو به گسترش دو کشور، بر ضرورت همکاری‌های هر چه بیشتر در امور افغانستان و به خصوص کمک به حل مسئله آوارگان این کشور تاکید کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان نیز ضمن اشاره به روابط تاریخی و دوستانه ایران و پاکستان در عرصه‌های مختلف، بر ضرورت توسعه این همکاری‌ها در حوزه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تاکید کرد.

بلاول بوتور زرداری همچنین بر مخالفت دولتش با هر گونه اقدام خشونت آمیز و فعالیت های تروریستی به عنوان وسیله ای برای اعتراض تاکید کرد.

شناسه: 3645