۱۲۲ هزار تن محصولات کشاورزی امسال از طریق مرز مهران به عراق صادر شد

به گفته مدیر کل گمرک استان ایلام، از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، ۱۲۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۳۶ میلیون و ۱۱۴ هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، روح‌الله غلامی مدیرکل گمرک استان ایلام، روز چهارشنبه، ۵ مرداد، در گفت و گو با ایرنا گفت: "از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه، ۱۲۲ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۳۶ میلیون و ۱۱۴ هزار دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است".

وی افزود: "روزانه کامیون های حامل کالای صادراتی و بازرگانی از مرز بین المللی مهران پس از تشریفات گمرکی به کشور عراق صادر می شوند که تمامی این کامیون ها قبل از خروج از مرز بازرسی شده و در صورت برخورد با موارد مشکوک این موضوع در دست بررسی قرار خواهد گرفت".

او با اشاره به میزان محصولات کشاورزی در سال گذشته از مرز مهران افزود: "سال گذشته بیش از ۲۴۸ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (صیفی جات) به ارزش ۷۴ میلیون دلار از مرز بین المللی مهران به عراق صادر شده است".

مدیرکل گمرک استان ایلام از صادرات ۴۹۲ میلیون و ۶۰۶ هزار دلار انواع کالا در بازه زمانی یاده شده (ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه) از طریق مرز بین المللی مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است، بیان کرد: "این میزان صادرات به نسبت دوره مشابه پارسال از نظر ارزش دلاری ۶۹ درصد رشد داشته است".

غلامی تاکید کرد: "در این مدت (ابتدای سال تا پایان تیرماه) یک میلیون و ۱۰۵ هزار و ۱۰۹ تن کالا از مرز مهران به عراق و سایر کشورها صادر شده است که از لحاظ وزن ۸۶ درصد و از لحاظ ارزش دلاری ۶۹ درصد رشد را نشان می دهد".

وی اظهار داشت: "عمده کالاهای صادراتی شامل محصولات فلزی، پلاستیکی، میلگرد، محصولات کشاورزی ، کابل برق، چینی آلات و کارتن خالی بوده است".

مدیرکل گمرک استان ایلام یادآور شد: "در این مدت تعداد بیش از ۴۶ هزار کامیون وارد مرز مهران شده است که رشد ۶۵ درصدی را نشان می دهد".

غلامی تاکید کرد: "در حال حاضر تردد کامیون های صادراتی به مرز مهران در جریان و صادرات کالا بدون وقفه و مشکل خاصی در حال انجام است".

گفتنی است، شهر مرزی مهران در استان ایلام حدود ۲۳۰ کیلومتر فاصله با بغداد پایتخت عراق فاصله دارد و به کانون فعالیت‌های صادراتی و تردد زوار با کشور همسایه تبدیل شده است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام قرار دارد.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2853