۹۱۷ هزار و ۲۲۷ تن کالا از گمرکات استان مرکزی صادر شد

به گفته مدیر کل گمرکات استان مرکزی ۹۱۷ هزار و ۲۲۷ تن کالا طی هفت ماه اخیر از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، اسماعیل حسینی مدیر کل گمرکات استان مرکزی، روز دوشنبه، 10 آبان، گفت: «۹۱۷ هزار و ۲۲۷ تن کالا طی هفت ماه اخیر از گمرکات این استان به خارج از کشور صادر شد».

وی افزود: «این کالا ها به ارزش ۶۹۸ میلیون و ۳۰۵ هزار و ۹۲۰ دلار در قالب ۲۰ هزار و ۳۶۵ اظهارنامه از استان مرکزی به مقصد ۸۶ کشور جهان از جمله ترکیه، عراق، افغانستان، پاکستان و ازبکستان صادر شد».

او ادامه داد: «صادرات این کالا ها از گمرکات استان مرکزی در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی یک درصد کاهش و از نظر ارزش ۶۲ درصد افزایش یافته‌ است».

مدیر کل گمرکات استان مرکزی ادامه داد: «انواع هیدروکربور ها، پلی اتیلن‌ های سنگین و سبک، شمش آلومینیوم، مواد غذایی و نوشیدنی‌ ها، مصنوعات پلاستیکی و یکبار مصرف، مصنوعات شیشه‌ ای و بلوریجات، مقاطع فولادی و دستمال کاغذی (تیشو)، کاشی و سرامیک از جمله عمده کالا های صادر شده از گمرکات استان در این مدت بوده‌ است».

حسینی افزود: «۷۳ هزار و ۵۸۱ تن کالا به ارزش ۲۶۲ میلیون و ۸۴۴ هزار و ۷۷۳ دلار امسال به استان مرکزی وارد شد که واردات این کالا ها به استان نسبت به مدت مشابه سال گذشته از نظر وزن هفت درصد کاهش و از نظر ارزش ۳۳ درصد افزایش یافته‌ است».

وی ادامه داد: «این کالا ها از ۴۴ کشور جهان از جمله امارات متحده عربی، ترکیه، چین، هند و کره جنوبی به استان مرکزی وارد شده‌ است».

مدیر کل گمرکات استان مرکزی گفت: «مواد اولیه تولید پوشک، پاکت آبمیوه و متعلقات، ماشین آلات، اجزا و قطعات، اسانس خوراکی، مواد اولیه خوراکی، موز سبز، مفتول فولادی، کویل آلومینیوم و مواد اولیه بهداشتی از جمله عمده کالا های وارد شده به استان در این مدت بوده‌ است».

او خاطر نشان کرد: «گمرکات استان مرکزی در هفت ماه امسال یک هزار و ۲۳۸ میلیارد و ۴۰۵ میلیون و ۹۵ هزار ریال درآمد ملی و استانی داشت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۱ درصد افزایش یافته‌ است».

استان مرکزی با ۱۲ شهرستان و یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت از قطب های مهم صنعتی و کشاورزی کشور است.

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 


۹۱۷ هزار و ۲۲۷ تن کالا از گمرکات استان مرکزی صادر شد | دانلود

شناسه: 1717