رونمایی از رادار هرمز و شبیه‌ ساز شمس

رادار هرمز و شبیه‌ ساز شمس با حضور فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش رونمایی شد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از روابط عمومی ارتش، روز شنبه، ۱۰ مهر، با حضور امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش، رادار هرمز و شبیه‌ ساز شمس رونمایی شد.

امیر سرتیپ علیرضا صباحی فرد، در مراسم رونمایی از رادار تاکتیکی برد متوسط هرمز و شبیه ساز راهبردی برد بلند شمس گفت: «هدف از اجرای پروژه هرمز طراحی و ساخت یک دستگاه رادار برد متوسط است به نحوی که علاوه بر استخراج اطلاعات سرعت هدف، بتواند فاصله هدف را با دقت بالا استخراج و اطلاعات را با کیفیت بالا به مرکز کنترل آتش موشک‌ های پدافند هوایی ارسال کند».

وی، تصریح کرد: «افزایش توان رزمی، مداومت کاری بالا و کمترین زمان لازم برای تعمیر و نگهداری و دقت بالا در اندازه گیری در سمت و ارتفاع هدف و ارتقاء قدرت، تفکیک اهداف، بهبود زاویه پوشش آنتن و سرعت آشکار سازی اهداف نسبت به رادار های دیگر از قابلیت‌ های رادار هرمز است».

وی با بیان اینکه سامانه کاملا ایرانی شمس از جمله سامانه های شبیه ساز سامانه‌ های راهبردی برد بلند نیروی پدافند هوایی ارتش علیه موشکهای بالستیک و طیف وسیعی از اهداف دیگر است، خاطر نشان کرد: «این سامانه از نظر ظاهری و عملکردی، متناسب با تهدید های در کلاس سامانه‌ های برد بلند طراحی شده و می‌توان از طریق آن سناریو های رزمی مدرن و به روز را طراحی و اجرا کرد».

وی افزود: «طرح ریزی عملیات سریع و قاطع با تکیه بر فناوری‌ های برتر و تجهیزات کامل و پیشرفته یعنی انتخاب اهداف متنوع بر اساس تهدید شناسی از دیگر کاربرد های این محصول است».

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش اظهار کرد: «طراحی سناریو های رزمی بر اساس موقعیت جغرافیایی کشور، آشنایی کارکنان با سناریو های محتمل بر اساس تهدید شناسی منطقه، سیستم ارزیابی عملکرد اُپراتور توسط نرم افزار تحلیل و انجام صرفه‌ جویی در هزینه‌ ها و آمادگی از ویژگی های شبیه ساز شمس است».

 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 


رونمایی از رادار هرمز و شبیه‌ساز شمس | دانلود

شناسه: 1636