نشست تخصصی علمی مرکز تحقیقات ملی کورچاتف روسیه و پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای ایران

پنل «همکاری مشترک میان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و موسسه کورچاتف روسیه» همزمان با نخستین کنفرانس بین‌المللی علوم و فنون هسته‌ای ۲۰۲۴ در اصفهان برگزار شد.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از ایرنا، پنل «همکاری مشترک میان پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و موسسه کورچاتف روسیه» با حضور سید امیرحسین فقهی، رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و تعدادی از دانشمندان، محققان و مدیران صنعت هسته‌ای و نمایندگانی از موسسه‌ کورچاتف برگزار شد.

همچنین محمد اسلامی، معاون رئیس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران از روند برگزاری این پنل تخصصی و سایر میزگردهای برگزار شده با حضور دانشمندان و متخصصان داخلی و خارجی بازدید کرد و در جریان آخرین مباحث علمی و دستاوردهای فناورانه قرار گرفت.

در این پنل تخصصی تعدادی از محققان و دانشمندان موسسه‌ کورچاتف به ارایه تازه‌ترین دستاوردهای تحقیقاتی در حوزه‌های مختلف علوم و فناوری نوین از جمله دینامیک نانو جهان در سطح بنیادی، سنکروترون‌های نسل چهارم، تکنولوژی اشعه ایکس، برنامه فدرال برای توسعه‌ تحقیقات نوترونی پرداختند. همچنین در این میزگرد در زمینه جدیدترین تحقیقات این موسسه و فرصت‌های پیش‌رو به‌منظور همکاری‌های دوجانبه تبادل نظر صورت گرفت.

سید امیرحسین فقهی، رئیس پژوهشگاه علوم و فنون هسته‌ای و مدیر این پنل، ضمن قدردانی از محققان موسسه کورچاتف و تلاش شبانه‌روزی همکاران صنعت هسته‌ای برای برگزاری شایسته این کنفرانس علمی گفت: ان‌شاءالله با اهتمام تلاشگران سازمان انرژی اتمی ایران و با رویکرد بهره‌گیری از مواهب فناوری هسته‌ای، شاهد تعامل هرچه بیشتر با همتایان خارجی و پیشرفت‌های روزافزون صنعت هسته‌ای کشور باشیم.

شناسه: 4272