حریم هوایی ایران تحت رصد دقیق سایت های راداری و مواضع پدافندی ارتش جمهوری اسلامی ایران

امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌ فرد با بیان اینکه پدافند هوایی ارتش نقش خطیر و ارزنده‌ای در استحکام جایگاه و قدرت ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفا می‌کند، گفت: سایت‌ها و مواضع پدافندی اجازه ورود بدون مجوز هر پرنده‌ای را به حریم هوایی کشورمان نمی‌دهند.
به گزارش وستی پرس، 

به نقل از روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌ فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش صبح سه شنبه یازدهم مرداد ماه در ادامه‌ ی بازدید از یگان‌های پدافندی شرق کشور از سایت فرماندهی اطلاعات شناسایی (پَل محمود) و سایت راداری ولایت (تپه‌ سبز) بازدید کرد و توان رزم و همچنین آمادگی دفاعی این سایت‌های حساس و کلیدی را مورد ارزیابی قرار داد.

سرتیپ صباحی‌ فرد خاطر نشان کرد: سایت اطلاعات شناسایی (پَل محمود) و نیز سایت راداری ولایت (تپه‌ سبز) از سایت‌های درخور توجه پدافند هوایی ارتش است که رصد و پوشش بسیار وسیعی در شرق کشور و کویر مرکزی ایران ایجاد می‌کنند.

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش با بیان اینکه پدافند هوایی ارتش نقش خطیر و ارزنده‌ای در استحکام جایگاه و قدرت ملی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایفا می کند، گفت: سایت‌ها و مواضع پدافندی اجازه ورود بدون مجوز هر پرنده‌ای را به حریم هوایی کشورمان نمی‌دهند.

وی اضافه کرد: رصد یک فروند پهپاد پیشرفته RQ-170 آمریکایی، بخشی از عملکرد کم‌ نظیر سایت‌های پدافندی شرق کشور بود.

سرتیپ صباحی‌ فرد تصریح کرد: نیروی پدافند هوایی ارتش به عنوان یک نیروی اولویت‌ دار در تأمین امنیت و دفاع کشورمان آن قدر اهمیت دارد که فرمانده‌ معظم‌ کل‌ قوا در طی سالیان اخیر، بیش از 600 کلام نورانی درباره‌ی نقش راهبردی، حساس و ارزشمند پدافند هوایی مطرح فرمودند که نشان از جایگاه والا و برتر پدافند در عرصه‌ی بین المللی دارد و با توجه به فرامین داهیانه ایشان باید قدر این جایگاه حساس را بیشتر بدانیم.
 

لینک ورود به کانال تلگراملینک ورود به صفحه اینستاگرام

 

شناسه: 2896